Är önskan fri så givetvis slippa ha ont varje dag först och främst. Sen ha något eget som går bra.. och därefter familj när man har en trygg ekonomi. =)
Olof
12 years ago
Ok. Låter som fullt rimliga drömmar och önskemål. Vet att du skrivit om all smärta du tvingas dras med, att lindra den skulle göra allt annat lättare antar jag.
Kanske blir 2013 året då några viktiga pusselbitar faller på plats? Någonstans finns en lösning. 2012 var året då jag kanske bidrog lite till att en vän INTE tog livet av sig. Vi fann experthjälp till slut.
Någonstans finns en lösning, det gäller bara att hitta den. Återkommer i frågan om jag får.
Ja du berättade det… Och hur du än känner dej resten av ditt liv.. Så kan du alltid lätta dej själv med att du bidrog med att rädda livet på en vän bara genom att lyfta på luren mer eller mindre.
Nån brudjävel som trilskas? Usch så trött jag är på psykobrudar!!
/Mr Forever alone
Nene. trött på att inte ha nått att göra om helgerna bara.
Om du fick önska, vad skulle du vilja göra?
Flickvän?
Garage?
Utveckla en affärsidé?
Annat?
Är önskan fri så givetvis slippa ha ont varje dag först och främst.
Sen ha något eget som går bra.. och därefter familj när man har en trygg ekonomi. =)
Ok.
Låter som fullt rimliga drömmar och önskemål.
Vet att du skrivit om all smärta du tvingas dras med, att lindra den skulle göra allt annat lättare antar jag.
Kanske blir 2013 året då några viktiga pusselbitar faller på plats? Någonstans finns en lösning.
2012 var året då jag kanske bidrog lite till att en vän INTE tog livet av sig. Vi fann experthjälp till slut.
Någonstans finns en lösning, det gäller bara att hitta den. Återkommer i frågan om jag får.
Ja jag hoppas verkligen det =)
Ja du berättade det… Och hur du än känner dej resten av ditt liv..
Så kan du alltid lätta dej själv med att du bidrog med att rädda livet på en vän bara genom att lyfta på luren mer eller mindre.