* Facebook vill inte du ska vara för aktiv
* Blir du dissad PÅ Facebook så blir du dissad AV Facebook
(Visited 8 times, 1 visits today)
Skandinaviens viktigaste blogg för män
* Facebook vill inte du ska vara för aktiv
* Blir du dissad PÅ Facebook så blir du dissad AV Facebook
Hej Pierre!
Efter att ha läst mycket om ditt stora intresse för klockor har jag nu bestämt mig för att investera i min första riktiga klocka.
Har fastnat för Lüm Tec som du skrivit en del om. Modellen jag fastnad för heter M18.
Jag undrar om är ifall du själv har någon klocka ifrån dem?
Finns dem att köpa via svensk återförsäljare? Tänker mest på att det blir lite lättare med garanti och service således.
Väger just nu mellan den och någon av G-Shock modellerna från Casio.
Hej
Va kul =)
Jag har läst väldigt mycket om Lum Tec, Har vänner som är helnöjda med sina, Har klämt och kännt, Men äger ingen själv.
Jag tog tag i att bli återförsäljare för dom men fick efter ett långt långt mail bara svar om att vända mej till Lum Tec i europa. Så då orkade jag inte projektera mer tyvärr.
Men jag rekommenderar ändå att du beställer direkt ifrån USA, Du får vänta lika länge som du skulle gjort om du köpte via någon annan återförsäljare, bara att du får betala mer.
Deras garanti är worldwide så det är inga problem där.
G-Shock är ju en helt ennan sorts klocka och prisklass.. vad sägs om både? 😉
// Pierre